Konkurs: „Północna droga”


Niedawno ukazała się trzecia część cyklu „Droga Północna” E. Cherezińskiej pt. Pasja według Einara. Z tej okazji mamy dla Was do wygrania egzemplarze pierwszych dwóch części.

Nagrody rozlosujemy wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe i wysłały je na adreskonkursy@historia.org.pl do 21 maja (do godz. 23.59). W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Saga”.

Pytania konkursowe:

  1. Ile tomów ma liczyć cała Północna droga?
  2. Ważną postacią w Pasji według Einara jest ojciec głównego bohatera, który sprawuje istotną funkcję w wikińskiej społeczności. Autorka pisze, że „na co dzień, o swoim zajęciu mówi „robota” i znacznie większą wagę przywiązuje do kobiet i radosnego seksu”. O jakiej robocie mowa?
  3. Jak miał na imię pochodzący z prawego łoża syn Einara, który wychowywał się w domu Sigrun i Regina?

Nagrody: Saga Sigrun (2x) i Ja jestem Halderd (2x), E. Cherezińska, Zysk. Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosujemy po jednej książce.

Aby udzielić odpowiedzi w żadnym razie nie musicie znać treści książek. Podpowiadamy, że wszystko, czego potrzebujecie da się znaleźć w recenzjach cyklu (123), w wywiadzie z autorką i na jej stronie internetowej.

Egzemplarz trzeciej części można wygrać w konkursie organizowanym przez zaprzyjaźniony serwis „Ciekawostki historyczne”.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz