Matura z historii 2011: arkusze i klucz odpowiedzi


Dzisiaj odbyła się matura z historii 2011. Przedstawiamy Wam maturalne arkusze, z którymi dzisiaj zmagali się maturzyści, a już wkrótce klucz odpowiedzi i przykładowe schematy maturalnych wypracowań.

Na wszystkie zadania maturalne nasi eksperci postarają się odpowiedzieć jak najszybciej po opublikowaniu arkuszy przez CKE. Pracę nad opracowaniem schematów maturalnych wypracowań rozpoczniemy zaraz po otrzymaniu informacji o ich temacie. Porozmawiamy także z uczniami o ich pierwszych wrażeniach.

Matura z historii 2011 arkusze maturalne:

Matura z historii - arkusz na poziomie podstawowym
Matura z historii - arkusz na poziomie rozszerzonym

Matura z historii 2011 arkusze maturalne - klucz odpowiedzi:

Matura z historii - arkusz na poziomie podstawowym
Matura z historii - arkusz na poziomie rozszerzonym

Matura z historii 2011 schemat/konspekt wypracowania:

Temat I: Scharakteryzuj przemiany ustrojowe w Rzeczypospolitej w latach 1764–1795. Oceń, czy były one zgodne z ideologią oświecenia.
Temat II: Czy zgadzasz się z opinią, że II Rzeczpospolita była państwem demokratycznym? Swoje zdanie uzasadnij, uwzględniając przemiany ustrojowe w Polsce w latach 1918–1939.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz