Kto widział naszą lekcję historii w Sejmie z łatwością napisał maturę z historii


Dzisiaj odbyła się matura z historii. Kto był na naszej lekcji historii w Sejmie z łatwością napisał wypracowanie z historii pt. „Czy II RP była państwem demokratycznym?”. Wypracowanie jest warte, aż 40% wszystkich punktów. A może PSL miał przeciek?

DSC_0056

Prezentacja lekcji historii PSL i „historia.org.pl” w Sejmie / Fot. R.P.

Link do filmu z lekcją historii, na którą został zaproszony Redaktor Naczelny „historia.org.pl”. Był także współtwórcą prezentacji, która jak się okazało zawierała szereg argumentów pozwalających napisać bardzo dobrze maturalne wypracowanie.

Lekcja historii w Sejmie (video)

Każdy kto widział prezentację i wybrał na maturze Temat II: Czy zgadzasz się z opinią, że II Rzeczpospolita była państwem demokratycznym? Swoje zdanie uzasadnij, uwzględniając przemiany ustrojowe w Polsce w latach 1918–1939 i widział prezentację, którą pokazał PSL w Sejmie miał ułatwione zadanie.

Wystarczyło wybrać drugi temat i uzasadniać, że II RP krajem demokratycznym nie była. W prezentacji uczeń otrzymał pełen zestaw argumentów. Od zamachu majowego poprzez nowelę sierpniową po Berezę Kartuską. Była także podana pomocnicza literatura.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz