Maturalny typer z historii 2011 - wyniki


Przed maturą z historii zaproponowaliśmy Wam wspólną zabawę w typowanie maturalnych tematów z historii. Niestety nikomu nie udało się wytypować tematu wprost, ale kilka osób było blisko. Wśród nich musieliśmy wybrać zwycięzców naszego typera.

Na maturze znalazły się następujące tematy:

Temat I: Scharakteryzuj przemiany ustrojowe w Rzeczypospolitej w latach 1764–1795. Oceń, czy były one zgodne z ideologią oświecenia.

Temat II: Czy zgadzasz się z opinią, że II Rzeczpospolita była państwem demokratycznym? Swoje zdanie uzasadnij, uwzględniając przemiany ustrojowe w Polsce w latach 1918–1939.

W drodze dyskusji redakcyjnej wyłoniliśmy dwóch zwycięzców:

  1. Tomasz Kulig z Krakowa Oceń próby napraw Rzeczpospolite w XVIII w. Dlaczego zakończyły się porażką?
  2. Joanna Rytyńska z Warszawy Zamach majowy. Usprawnienie ustroju, czy kres społeczeństwa obywatelskiego?
Wszystkie Wasze typy znajdziecie tutaj: Jakie będą pytania na maturze z historii? Matura z historii 2011

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Na adresy podane w e-mailach wyślemy w ciągu 30 dni nagrody (zgodnie z regulaminem naszych konkursów).


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz