Konkurs: „Bohaterowie najdłuższych dni” - wyniki


Zgodnie z obietnicą rozstrzygamy dziś kolejny konkurs s serii „konkursów czwartkowych”. W tym tygodniu do wygrania była książką Bohaterowie najdłuższych dni M. Franza od wydawnictwa PWN.

By wygrać książki należało odpowiedzieć prawidłowo trzy pytania: Podaj nazwy pięciu plaż w Normandii, na których lądowali żołnierze alianccy w czerwcu 1944 r.Podaj nazwisko jednego z żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej - autora wspomnień z walk na wyspach Peleliu i OkinawiePodaj nazwę polskiej jednostki piechoty, która walczyła pod Narvikiem w 1940 r.Podaj nazwę polskiego okrętu, który uczestniczył w rajdzie na Dieppe.

Odpowiedzi

Mimo, że konkurs wydawał nam się trudniejszy niż przed tygodniem odsetek prawidłowych odpowiedzi był wyższy. Właściwie żadne pytanie nie sprawiło Wam najmniejszych trudności.

Plaże, które należało wymienić to: Omaha, Utah, Sword, Gold, Juno. Dowódcą o którego pytaliśmy był Eugene Bondurant Sledge. Polską jednostką, która walczyła pod Narwikiem w 1940 r. była oczywiście Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich. Natomiast polskim okrętem który uczestniczył w rajdzie na Dieppe był ORP Ślązak.

W drodze losowania wyłoniliśmy pięciu zwycięzców:

  1. Krzysztof Walawski z Warszawy
  2. Bogdan Suszkiewicz z Bydgoszczy
  3. Minkowska Sabina z Rudy Śląskiej
  4. Ela Smyk z Wrocławia
  5. Małgorzata Musiał z Częstochowy
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszego kolejnego konkursu. Na adresy uczestników konkursu wysłaliśmy informację o wynikach.
Nagrody
Pięć egzemplarzy książki: Maciej Franz, Bohaterowie najdłuższych dni, Wydawnictwo Naukowe PWN 2011.
Wyciągu z regulaminu
Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz