Konkurs: „Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych”


Kolejny czwartek to kolejny konkurs. Tym razem nagrodami będą trzy egzemplarze książki wydanej przez Znak Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka K. Śledzińskiego.

Opis książki:

Polacy - żołnierze generała Maczka - zapisali jedną z najjaśniejszych kart historii drugiej wojny światowej. Bohaterstwo, odwaga, poświęcenie, ale i wyszkolenie, znajomość żołnierskiego fachu, dobre dowodzenie i uzbrojenie. Te cechy pozwoliły polskim pancerniakom walczyć i zwyciężać od pierwszego do ostatniego dnia wojny.

Czarna kawaleria pozwala nam zobaczyć wojnę oczami jej uczestników. Poznajemy żołnierzy z krwi i kości. Towarzyszymy im od walk w trudnych górskich warunkach we wrześniu 1939 roku do niezwykłych wyczynów w Normandii, Holandii i Niemczech. Pancerni Maczka to prawdziwi bohaterowie, którzy wyzwolili okupowaną Europę spod władzy Hitlera.

Pytania konkursowe:

  1. Gdzie gen. S. Maczek został pochowany?
  2. W skład jakiego Korpusu wchodziła 1 Dywizja Pancerna gen. S. Maczka?
  3. W jakiej bitwie w dniach 7-21 sierpnia w trakcie operacji Overlord wzięła udział 1. Dywizja Pancerna walnie przyczyniając się do zwycięstwa?

Nagrody:

Trzy egzemplarze książki Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka K. Śledzińskiego.

Wyciąg z zasad:

Nagrody (po jednej książce) rozlosujemy wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe i wysłały je na adres konkursy@historia.org.pl do 15 czerwca (do godz. 23.59). W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Kawaleria”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 czerwca.

 


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz