Konkurs: „Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych” - wyniki


Dziś czwartek, więc rozstrzygamy nasz kolejny konkurs. Tym razem nagrodami były trzy egzemplarze książki wydanej przez Znak Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka K. Śledzińskiego.

By wygrać książki należało odpowiedzieć prawidłowo trzy pytania: Gdzie gen. S. Maczek został pochowany?W skład jakiego Korpusu wchodziła 1 Dywizja Pancerna gen. S. Maczka?W jakiej bitwie w dniach 7-21 sierpnia w trakcie operacji Overlord wzięła udział 1. Dywizja Pancerna walnie przyczyniając się do zwycięstwa?.

Odpowiedzi

Gen. S. Maczek został pochowany oczywiście na cmentarzy w Bredzie, a jego dywizja wchodziła w skład 2. Korpusu Kanadyjskiego. Bitwa o którą pytaliśmy to bitwa pod Falaise. Oprócz absolutne wyjątkowych przypadków nie mieliście problemu z prawidłową odpowiedzią na zadane pytania.

W drodze losowania wyłoniliśmy trzech zwycięzców:

  1. Jadwiga Klusek z Łaz
  2. Stanisław Wolski z Zawiercia
  3. Katarzyna Zdenkowska z Wrocławia
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszego kolejnego konkursu. Na adresy uczestników konkursu wysłaliśmy informację o wynikach.

Nagrody

Trzy egzemplarze Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych, K. Śledziński, Znak 2011

Wyciągu z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz