Konkurs: „Księga wojny”


Co prawda nasze „konkursy czwartkowe” powinny być w czwartki, a nie w soboty, ale wybaczcie nam to opóźnienie. W tym tygodniu mamy dla Was do wygrania Księgę wojny od Agencji Wydawniczej Runa. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym tej książki.

Opis książki:

Antologia zawiera 10 opowiadań: Anna Brzezińska - Jeden dzień, Jakub Ćwiek - Bajka o trybach i powrotach, Michał Krzywicki - Głosy, Jakub Nowak - Ciężki metal, Łukasz Orbitowski - Kanał, Paweł Paliński - Wszystko, co przyjdzie, już pozostanie, Jacek Piekara - Artur Potter Lwie Serce, Krzysztof Piskorski - Prawo losu, Andrzej W. Sawicki - Bóg jest z nami, Marcin Wełnicki - Lato księżycowych ciem.

Pytania konkursowe:

  1. O kim mowa: „W Vera Cruz (...) zatopił wszystkie, poza jednym, statki swojej flotylli. Ludzie mieli do wyboru iść za nim lub umrzeć”.
  2. Ten wysoki rangą niemiecki dowódca uwikłany był w spisek na życie Hitlera przez, co został zmuszony do samobójstwa w 1944 r. Wcześniej odnosił liczne sukcesy w Afryce. O kim mowa?
  3. Pięciogwiazdkowy generał amerykański, który po II wojnie światowej został Prezydentem USA. O kim mowa?

Nagrody:

Trzy egzemplarze: Księga Wojny, Agencja Wydawnicza Runa.

Wyciąg z zasad:

Nagrody (po jednej książce) rozlosujemy wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe i wysłały je na adres konkursy@historia.org.pl do 22 czerwca (do godz. 23.59). W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Antologia”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 czerwca.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz