IX Turniej Rycerski na Zamku w Rabsztynie


IX odsłona Turnieju Rycerskiego na Zamku w Rabsztynie odbędzie się w dniach 2-3 lipca 2011 r. Główną atrakcją turnieju będzie sobotnia bitwa o zamek. Nie zabraknie także walk na miecze i pokazów tańca dworskiego. Podczas Turnieju odbędzie się nawet rycerski ślub.

Impreza rozpoczyna się 2 lipca o godz. 12.00 paradą rycerską i pokazem artylerii. Następnie rycerze będą zmagać się w kilku turniejach, by wreszcie o 20.00 stoczyć bitwę o zamek zakończoną teatrem ognia.

Następny dzień zacznie się o godz. 11.00 od mszy polowej. Kolejne atrakcje to zapasy rycerskie, czy rzucanie włócznią do Saracena. O godz. 18.00 zaplanowany jest finałowy koncert.

W trakcie całej imprezy będzie można nabyć trojaki olkuskie i kwartniki zamkowe. W godz. 13.00-17.00 będzie można wraz z przewodnikiem zwiedzić zamek.

Organizatorami Turnieju są: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Stowarzyszenie „Bractwo Rycerskie Kruk - Starostwa Rabsztyńskiego”, Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz