Konkurs: „Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej”


W tym tygodniu mamy dla Was, aż 5 egzemplarzy nowatorskiej książki wydanej przez PWN o propagandzie Korei Północnej - Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej autorstwa M.B. Myers.

Opis książki

Nowatorska i intrygująca książka o oficjalnej propagandzie reżimu Korei Północnej. Autor omawia oraz analizuje tekstowe i ikonograficzne materiały propagandowe z lat 1945-2010, co pozwala odsłonić mentalność współczesnych mieszkańców tego obecnie najbardziej zamkniętego państwa na świecie. Demaskuje główne mity, którymi żyją Północni Koreańczycy: mit ojczyzny jako matki narodu, przywódcy jako jego ojca, cudzoziemców jako źródła zła i Korei Południowej jako amerykańskiej kolonii. Autor dochodzi do zaskakującego wniosku, że reżim koreański wykazuje więcej podobieństw do dyktatur faszystowskich niż komunistycznych.

Pytania konkursowe:

  1. Jak nazywa się święta góra Koreańczyków z Północy?
  2. Jak nazywa się coroczny festiwal w Korei Północnej w trakcie, którego masowo prezentowane są gimnastyczne akrobacje i układy?
  3. Kto znajduje się na poniższym banknocie i jaka to waluta?

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Nagrody

Pięć egzemplarzy: Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej, M.B. Myers, PWN.

Wyciąg z zasad

Nagrody (po jednej książce) rozlosujemy wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe i wysłały je na adres konkursy@historia.org.pl do 6 lipca 2011 r. (do godz. 23.59). W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Korea”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 lipca 2011 r.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz