Startują V Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą


Biuro Edukacji Publicznej IPN zorganizowało V Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą, które odbywają się od 4 do 13 lipca w Domu Pracy Twórczej w Oborach k. Konstancina.

Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą to intensywny kurs historii najnowszej (obejmujący zarówno wykłady, jak też zajęcia warsztatowe). Polonijne Spotkania są elementem Programu Polonijnego Biura Edukacji Publicznej IPN, zorganizowane już po raz piąty – tym razem we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt jest skierowany do nauczycieli i animatorów kultury, którzy poza granicami kraju propagują wiedzę o historii najnowszej Polski.

W tym roku uczestnikami kursu są polscy nauczyciele ze Szwecji, Danii, Wlk. Brytanii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Grecji, Rumunii, Węgier, Francji i Kanady, w sumie 38 osób.

W ramach kursu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach dotyczących historii Polski lat 1914–1989, muzyki w PRL, kawałów politycznych z tego czasu, literatury, konspiracji młodzieżowych itp.

W programie kursu znajdzie się też przedstawienie oferty edukacyjnej BEP i CEO.

zajęcia o archiwach IPN połączone z ich zwiedzaniem, jak również wizyta w stołecznym Muzeum Chopina. W ramach „Polonijnego kina historycznego„ uczestnicy kursu będą mogli obejrzeć filmy: „The Soviet story„, „Czelista„, „The Beats of Freedom”, „Fotoamator”, „Wszystko, co najważniejsze”, „Trzech kumpli”, ”Inka” i ”Anoda”.

Wykładom towarzyszyć będą również warsztaty, pokazujące, jak wykorzystywać zdobytą na wykładach wiedzę w pracy z uczniami.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz