„Dlaczego nie klocki LEGO?” - wystawa klocków w gdańskim Ratuszu


Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na wystawę „Dlaczego nie klocki LEGO?”. Wystawa prezentowana będzie na dziedzińcu Ratusza Głównego Miasta od 9 lipca do 15 września 2011 r.

Na całe wakacje ratuszowy dziedziniec zamieni się w barwny świat z klocków LEGO! Grupa LUGPol, zrzeszająca fanów klocków LEGO pokaże nam jak różnorodne formy mogą powstać z tego wdzięcznego materiału.

Zbiór eksponatów to artystyczny „miszmasz”. Obok ciekawostek z dziedziny motoryzacji i militariów zobaczymy bazę arktyczną, ilustrację do baśni „Dziewczynka z zapałkami”, szachy, superbohaterów w karykaturze, a nawet postapokaliptyczną wizję wyludnionego miasta. Nie zabraknie też kultowej kolejki elektrycznej, a na cześć Jana Heweliusza, którego 400 rocznicę urodzin właśnie obchodzimy, zobaczymy astronoma w obserwatorium.

Z okazji otwarcia wystawy 9 i 10 lipca w Sali Edukacyjnej Ratusza Głównego Miasta budować będziemy olbrzymiego smoka! LEGO zaprasza w sobotę od godziny 12.00, a w niedzielę od 11.00. Czekamy szczególnie na najmłodszych budowniczych!

LugPol, czyli Lego Users Group Poland to pierwszy polski klub miłośników Lego. Wywodzi się z forum dyskusyjnego, założonego w maju 2004 roku przez Daniela „MrGorgo” Gordziejonoka. Dziś forum stanowi część rozbudowanego serwisu, skupiającego dorosłych fanów Lego z całego kraju oraz z zagranicy.

Celem działalności klubu jest promocja w Polsce ciekawego, rozwijającego i elitarnego hobby, jakim jest modelarstwo Lego. Dzięki Internetowi możliwe jest dotarcie do zapaleńców, którzy z racji oryginalności swoich zainteresowań, działają samotnie, często nawet nie zdając sobie sprawy, jak popularne na świecie jest ich hobby.

Wystawa pod Patronatem Konsula Honorowego Królestwa Danii Juliana Skelnika.

Ceny biletów:

normalny - 10zł, ulgowy - 5zł, Rodzinny - 20zł, zbiorowy normalny - 9zł, zbiorowy ulgowy - 4zł.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz