Wystartował konkurs na najlepsze zdjęcie historyczne roku „Kadr historii 2011”


„Kadr historii” to konkurs na najlepsze zdjęcie historyczne organizowany przez portale „historia.org.pl” i „historia.gazeta.pl” w partnerstwie z Muzeum Historii Polski i Muzeum Historii Fotografii. Co roku kilkaset zdjęć pretenduje do tego prestiżowego tytułu. 

Kadr historii 2010

„Miasto bez Boga walczy o krzyż.” Rekonstrukcja walk o krzyż w Nowej Hucie, 2010 r. / fot. Paweł Suder

Organizatorzy za cele swojego konkursu postawili sobie promocję fotografii i turystyki historycznej w Polsce. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do fotografów amatorów, którzy uchwycili swoje „kadry historii” podczas swoich wyjazdów lub imprez historycznych w kraju i na świecie. Na konkurs należy przesłać zdjęcia związane z tematyką historyczną m.in. przedstawiające obiekty historyczne, rekonstrukcje historyczne, zabytki architektoniczne etc.

„Co roku na konkurs zgłaszanych jest kilkaset zdjęć, a poziom znacznie się podnosi. Wierzymy, że w tym roku nasz wybór będzie bardzo trudny. To jedyny ego typu konkurs fotograficzny w kraju” - mówi o „Kadrze historii” Wojtek Duch z „historia.org.pl”.

W ubiegłym roku na konkurs w niespełna półtorej miesiąca nadesłano ponad 300 zdjęć. Z roku na rok zdjęć jest wyraźnie więcej. W tym roku zdjęcia będzie można wysyłać za pośrednictwem specjalnego formularza, a nie jak dotychczas poprzez pocztę elektroniczną. Zdaniem organizatorów usprawni to sposób dodawania zdjęć i przyczyni się do zwiększenia zgłoszeń.

W poprzedniej edycji zwyciężyła praca Pawła Sudera „Miasto bez Boga walczy o krzyż.” Rekonstrukcja walk o krzyż w Nowej Hucie, 2010 r. Pełną galerię zdjęć zgłoszonych do konkursu można zobaczyć tutaj: „Kadr historii 2010”: galeria.

Zdjęcia można nadsyłać do 31 sierpnia i mogą być wykonane wyłącznie pomiędzy 1 września 2010 r. a 31 sierpnia 2011 r.

Prace należy wgrać, wypełniając specjalny formularz pod artykułem, lub załadować je do fotoforum.gazeta.pl i oznaczyć tagiem „kadr historii 2011”. Przy wypełnianiu formularza należy dodać opis zdjęcia, a także podać imię, nazwisko, adres, e-mail i nr. telefonu.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci książek i albumów o tematyce historycznej.

Wysłanie zgłoszenia ze zdjęciami oznacza akceptację Regulaminu. W regulaminie znajdują się szczegółowe informacje dt. wymagań, nagród i oceny prac.

Organizatorzy:

Partnerzy:

Muzeum Historii Polski

Zostaw własny komentarz