Poznaj sekrety zapomnianych profesji na Górze Birów


17 lipca od godz. 11.00 na Górze Birów będzie można poznać sekrety dawnych profesji takich jak kowal. Niemałą atrakcją z pewnością będzie możliwość obserwacji procesu powstawania grotów, strzał, czy podków.

„Sekrety Zapomnianych Profesji”  odbywają się w rekonstruowanym średniowiecznym grodzie na Górze Birów (w bliskiej odległości od Zamku Ogrodzieniec). „Sekrety” to plener rzemieślniczy podczas którego przypominamy zawody, zanikające oraz takie jakich już nie ma. Impreza jest więc doskonałą okazją do zapoznania się z kunsztem pracy rzemieślników, a nawet samemu można spróbować swoich sił w poszczególnych warsztatach. Do tej pory poznaliśmy tajniki papieru czerpanego oraz historie sokolnictwa.

W najbliższą niedzielę (17 lipca br. od godz. 11.00) zapraszamy na warsztaty ukazujące pracę w kuźni. Uczestnicy poznają funkcje i historię podstawowych urządzeń i narzędzi kowalskich, a następnie będą mogli zaobserwować proces powstawania grotów, strzał, podków.

Bilety: 6 zł. (normalny), 4 zł. (ulgowy).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz