Projekt: Chorwacja 2011 historia i kultura


W związku z objęciem przez Polskę prezydencji w Radzie UE i tegorocznym podpisaniem traktatu akcesyjnego przez Chorwację nasza redakcja chce Was zaprosić do podróży po tym pięknym kraju. Od połowy lipca na portalu i Facebooku będziemy niemalże na żywo pokazywać chorwacką kulturę, tradycję i historię.

Chorwację każdego roku odwiedza blisko pół miliona naszych rodaków. Dzięki dogodnemu i stosunkowo szybkiemu dojazdowi Chorwacja jest bardzo popularnym kierunkiem urlopowym dla Polaków. W internecie jednak trudno znaleźć szczegółowy przewodnik o chorwackim dziedzictwie kulturowym. My tę lukę chcemy zapełnić.

W tym celu dwójka naszych redaktorów wybrała jako swój wakacyjny kierunek właśnie Chorwację. W trakcie swojego pobytu będą niemalże na żywo umieszczać zdjęcia miejsc wartych zobaczenia w tym kraju. Pojawią się również fotografie przedstawiające codzienne życie w Chorwacji. Wszystkie z krótkimi opisami. Nasi reporterzy nie zapomną także o dokumentacji video i krótkich notkach.

Materiały będą się najwcześniej ukazywać na naszym profilu na Facebooku:

Historia.org.pl - Polski portal historyczny (dołącz do naszych fanów)

Po powrocie pojawią się na naszym portalu szczegółowe opisy najciekawszych miejsc i zabytków takich jak chociażby Trogir, Split, Dubrownik czy Sibenik. W reportażach nie zabraknie praktycznych informacji i rekomendacji lokalnych potraw lub kawiarni. Będzie to swoista wirtualna wycieczka po Chorwacji. Materiały z pewnością okażą się przydane dla wyjeżdżających do tego pięknego kraju.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz