Miasta historyczne, a wychowanie


W dniach 21-23 września 2011 r. w Krakowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja pod hasłem: „Wykorzystanie walorów miast historycznych do wychowania ich młodych obywateli”.

Konferencja zostanie zorganizowana z okazji podsumowania 50 lat działalności Ruchu Młodych Miłośników Starego Krakowa. Jej organizatorem jest Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie przy współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie.

W programie konferencji znajdą się m. in. sesje plenarne dotyczące tematu konferencji, spotkania trzech pokoleń Kręgu Miłośników Starego Krakowa z uczestnikami konferencji, zostanie wyświetlony film ze spotkania w Gdańsku Bractwa Młodych Miłośników Starych Miast, odbędzie się konkurs historyczny Czy znasz Kraków dla uczniów szkół średnich. W ramach atrakcji przewidziane jest zwiedzanie oddziału Muzeum Historycznego pod krakowskim rynkiem, oraz innych oddziałów muzeum.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz