Konkurs: „Chorwacja. Przewodnik historyczny” - wyniki


W naszym wakacyjnym konkursie do wygrania była książka pt. Chorwacja Przewodnik historyczny wydana przez Bellonę.

By wygrać książki należało odpowiedzieć prawidłowo cztery pytania: Kto jest autorem portalu Katedry Św. Wawrzyńca w Trogirze i na kogo imienia placu mieści się ta Katedra?, Jaką katedrę można ujrzeć z Twierdzy Św. Michała w Szybeniku?, Jaka chorwacka wyspa nazywana jest „lawendową”?, Co przedstawia poniższe zdjęcie i w jakim mieście zostało wykonane:

Odpowiedzi

Autorem portalu jest mistrz Rodovan, a Katedra mieści się przy placu Jana Pawła II. Katedra widziana z Twierdzy św. Michała ma za patrona św. Jakuba. „Lawendową” wyspą nazywana jest wyspa Hvar. Zdjęcie zostało wykonane w Splicie i przedstawia Perystyl.

W drodze losowania wyłoniliśmy pięciu zwycięzców:

  1. Alicja Błaszczyk z Łodzi
  2. Przemysław Tryć z Rejowca
  3. Paulina Szeliga z Łańcuta
  4. Małgorzata Taterka z Kalisza
  5. Robert Bogucki z Kielc
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszego kolejnego konkursu. Na adresy uczestników konkursu wysłaliśmy informację o wynikach.

Nagrody

Pięć egzemplarzy: Chorwacja Przewodnik historyczny, S. Koper, Bellona.

Wyciągu z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz