Henryk Wujec - jutro w Muzeum PRL-u w Krakowie


22 września 2011 r. o godz. 13.00, w przeddzień 35. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, Minister Henryk Wujec odwiedzi krakowski oddział Muzeum Historii Polski Muzeum PRL-u i zwiedzi największą w Polsce wystawę poświęconą opozycji przed solidarnościowej „PROjekt hardKOR”.

Muzeum PRLWydarzeniu towarzyszyć będzie lekcja muzealna dla nowohuckich licealistów, którzy będą mieli okazję porozmawiać ze świadkiem historii. W trakcie spotkania odkryjemy nie znany powszechnie wątek historii KOR łączący się z działaniami opozycji w Nowej Hucie.

Program:

12.30 – zwiedzanie wystawy z Henrykiem Wujcem

13.00 – powitanie Pana Ministra, młodzieży i mediów

13.15 – premiera 15-minutowego filmu O KOR-ze

13.30 – 14.15 dyskusja

14.30 – 15.30 lekcja muzealna dla młodzieży

Henryk Wujec (ur. 1941) – fizyk. Działacz Klubu Inteligencji Katolickiej. W marcu 1968 uczestniczył w strajku studenckim na UW. Jeden z głównych organizatorów akcji pomocy represjonowanym robotnikom w Ursusie. Dwukrotnie zwalniany z pracy, poważnie pobity przez bojówkarzy SZSP podczas wykładu organizowanego w ramach TKN w mieszkaniu Jacka Kuronia. Redaktor „Robotnika„. Członek Komisji Krajowej „Solidarności„, później m.in. sekretarz podziemnej Krajowej Komisji Wykonawczej. Sekretarz Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ „S” – jego odwołanie daje początek ”wojnie na górze”. Od 1989 poseł, działacz UD i UW, w latach 1999-2000 wiceminister rolnictwa. Od 2010 doradca Prezydenta RP.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz