Henryk Reyman - powrót legendy


Podczas dzisiejszego meczu Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok na stadionie Mistrza Polski odbędzie się uroczystość związana z powrotem na stadion przy Reymonta 22 Henryka Reymana - legendy krakowskiego klubu.

Henryk Reyman

Henryk Reyman (drugi od lewej)

O 17.15 rozpocznie się część artystyczna, której kulminacyjnym momentem będzie wciągnięcie pod dach koszulki o wymiarach 4 na 4 metry z nazwiskiem Henryka Reymana na kilka minut przed rozpoczęciem meczu. Pamiątkową koszulkę otrzyma także potomek zawodnika, a kolejna zostanie przekazana do planowanego muzeum klubowego.

Dzisiejsza uroczystość jest pierwszą w ramach akacji „Powrót Legend na stadion Wisły”. Klub w tym celu ustanowił Kapitułę, która ustaliła kolejność przywracania legenda na boisko. Pierwszą osobą został Henryk Reyman - legenda klubu, którego słynna wypowiedź jest powszechnie znana kibicom - „Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasami i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki”.

Henryk Reyman to dwukrotny Mistrz Polski z Wisłą Kraków i dwukrotny Król Strzelców polskiej ligi. W 1927 r. zdobył w sezonie 37 goli, co do dziś pozostaje rekordem. Jako pierwszy zawodnik w lidze strzelił w jednym meczu pięć bramek. Od 2008 r. Stadion Miejski w Krakowie nosi nazwę Henryka Reymana.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz