Konkurs: „Brugia. Kolebka kapitalizmu 1280-1390” - wyniki


W naszym kolejnym konkursie do wygrania była książka autorstwa J.M. Murray’a Brugia. Kolebka kapitalizmu 1280-1390 wydana w tym roku przez PWN.

By wygrać książki należało odpowiedzieć prawidłowo trzy pytania: Jaki przywilej z XII w. wytyczał drogę Brugii i Gandawie?Jak nazywa się uroczystość obchodzona w Brugii jako znak hołdu dla miejscowych relikwii?; Jak nazywał się książę, który w XV w. ustanowił w Brugii jeden ze swoich dworów?.

Odpowiedzi

Przywilej, który wytaczał drogę Brugii i Gandawie to przywilej z St Omer (1127). Z pierwszym pytaniem mieliście największe problemy wskazując najczęściej nie nazwę przywileju wytaczającego drogę tylko podawaliście postanowienia jednego z przywilejów dla Gandawy. Z pozostałymi pytaniami nie mieliście problemu. Uroczystość, o którą pytaliśmy to Procesja Świętej Krwi, a książę nazywał się Filip III Dobry.

W drodze losowania wyłoniliśmy pięciu zwycięzców:

1. Andrzej Bogucki z Kielc
2. Jan Wałach z Krakowa
3. Joanna Wydrzyń z Łodzi
4. Mariusz Poseł z Warszawy
5. Katarzyna Nowak z Warszawy

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszego kolejnego konkursu. Na adresy uczestników konkursu wysłaliśmy informację o wynikach.

Nagrody

Pięć egzemplarzy: Brugia. Kolebka kapitalizmu 1280-1390, J.M. Murray, PWN.

Wyciągu z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz