Salon Nowych Mediów na 15. Targach Książki w Krakowie


Podczas 15. Targów Książki w Krakowie odbędzie się po raz kolejny Salon Nowych Mediów. Program przewiduje zagadnienia związane z polskim rynkiem publikacji cyfrowych.

15 Targi Książki w KrakowieSalon Nowych Mediów to prezentacje e-booków, audiobooków, czytników książki elektronicznej i ipadów. W ramach Salonu odbędą się spotkania i dyskusje, rozmowy o technologiach, aplikacjach, modelach sprzedaży, prawach autorskich. Swoją ofertę zaprezentują dystrybutorzy treści cyfrowych, wydawcy i autorzy.

Salonowi Nowych Mediów towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu na Książkę Audio Roku 2010. Głównym celem konkursu jest przede wszystkim promocja wciąż nowej na polskim rynku formy obcowania z literaturą, jaką jest książka do słuchania.

W ofercie Nowych Mediów m.in. znalazły się:

Aplikacja „Twoje prawo” Wydawnictwa C.H. Beck na iPhone. Zawiera siedem najważniejszych kodeksów oraz tekst konstytucji. Użytkownicy mogą zapoznać się z aktualną treścią tych przepisów na iPhonie.

Czytniki w ofercie firmy e-Media. Firma e-Media- jako pierwsza w Polsce zajęła się dystrybucją e-czytników – urządzeń opartych na technologii e-papieru służących do czytania treści elektronicznych;- zajmuje się promocją e-papieru, nowoczesnej formy czytelnictwa oraz zachowań proekologicznych;- przygotowuje modyfikacje oprogramowania oraz ekspozycje w punktach sprzedaży;- współpracuje z firmami o podobnym profilu zainteresowań, z uczelniami wyższymi, bibliotekami i czytelniami.

E-booki i audiobooki w ofercie Nexto.pl. Nexto.pl jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży e-booków (PDF, EPUB) i audiobooków (mp3) tj. książek cyfrowych do pobrania.

Multimedialne organizery Wydawnictwa Szkolnego PWN. Pierwsze w Polsce w pełni multimedialne organizery dla gimnazjalistów, dostępne na laptopy, komputery, smartfony i tablety, to innowacyjny projekt Wydawnictwa Szkolnego PWN i e-bookowej platformy Woblink.

System Informacji Prawnej Legalis. Wydawnictwa C.H. Beck posiada zaawansowany technologicznie System Informacji Prawnej, będący wiarygodnym narzędziem pracy o bogatej zawartości.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz