W środę w radiu Plus audycja poświęcona naszemu Plebiscytowi


W najbliższą środę w Radiu Plus gościem audycji „Historia po zmroku” będzie Zastępca Redaktora Naczelnego „historia.org.pl” Sebastian Pawlina i Marek Stremecki z Muzeum Historii Polski. Audycja w całości będzie poświęcona Plebiscytowi na Wydarzenie Historyczne Roku.

Audycję od kilku lat w Radiu Plus prowadzi Marcin Bąk, który tak zaprasza na swój program:

„Zmrok to taka pora, gdy zwierzęta dzienne układają się do snu, a aktywizują nocne drapieżniki. To co pozostawało w uśpieniu budzi się. Kiedyś nasi przodkowie wierzyli, że o zmierzchu duchy ich przodków, „dziady”, przychodzą pomiędzy żywych by razem z nimi uczestniczyć we wspólnocie. Po zmroku opowiadano legendy, podania, historie rodziny i plemienia. To jest dobry czas, by przypomnieć sobie kim jesteśmy, jakie są nasze korzenie a także dokąd zmierzamy. Popatrzeć na historię jako na dzień dzisiejszy, tylko nieco bardziej oddalony.”

Audycja do słuchania w każdą środę od godz. 20.00 w Radiu Plus.

Słuchaj Radia Plus on-line.

Muzeum Historii Polski wraz z portalem „Historia.org.pl„ ogłosiły Plebiscyt na ”Wydarzenie Historyczne Roku”. Naszym celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2011 roku i popularyzacja historii.

Głosować można poprzez stronę: whr2011.muzhp.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz