Małopolska oferta edukacyjno-muzealna dla szkół 2012


Nie masz pomysłu na ciekawe zajęcia dla swoich uczniów poza szkołą? Lekcja w muzeum, skansenie, parku etnograficznym będzie z pewnością nie lada atrakcją. Małopolska może pochwalić się kilkunastoma takimi obiektami.

By pomóc nauczycielom poszukującym takich form edukacji Województwo Małopolskie przygotowało ofertę muzeów na wolnym powietrzu i muzeów posiadających obiekty architektury drewnianej is situ w Małopolsce.

W wielu miejscach Małopolski specjalnie dla grup szkolnych przygotowano warsztaty, ścieżki edukacyjne, zajęcia tematyczne, projekcje filmów, czy plenery malarskie.

W trakcie takich lekcji uczniowie mogą m.in. poznać proces powstawania chleba, zobaczyć jak powstają wyroby garncarskie, czy zapoznać się z tradycjami wielkanocnymi.

Wszystkie szczegółowe oferty wraz z listą placówek można znaleźć w specjalnej publikacji.

Publikację zobacz tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz