Egzamin Gimnazjalny 2012 historia i WOS


24 kwietnia 2012 r. rozpocznie się egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia uczniowie napiszą egzamin z części humanistycznej zawierającej pytania z historii i WOS-u. W tym roku egzamin zostanie po raz pierwszy przeprowadzony w nowej formule.

Nowa formuła polega na wydłużeniu egzaminu o jeden dzień, w którym gimnazjaliści napiszą test z języka obcego. Zmiany są także w części humanistycznej. Została podzielona na dwa bloki. Najpierw uczniowie wykażą się wiedzą o historii i społeczeństwie, by po godzinnej przerwie napisać sprawdzian z języka polskiego. Dzień później napiszą egzamin z części matematyczno-przyrodniczego, a ostatniego dnia z części językowej.

24 kwietnia po upublicznieniu arkuszy egzaminacyjnych przez CKE nasi eksperci przystąpią do udzielania odpowiedzi z części zawierającej pytania z historii i WOS-u.

Maksymalnie można zdobyć 50 punktów za każdy egzamin. Wyniki egzaminu gimnazjalnego decydują o rekrutacji do liceów i innych szkół średnich.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz