Matura z historii 2012. Wytypuj tematy i zgarnij nagrody


Maturzystom i nie tylko proponujemy zabawę w typer. Wypracowanie z historii to najlepiej punktowane zadanie na poziomie rozszerzonym. Znajomość tematów tego zadania przed maturą dawałaby uczniowi niesamowite fory. My tych for zagwarantować nie możemy, ale wspólne typowanie może być okazją do kolejnej powtórki i wygrania nagród.

 

Na przecieki nie ma co liczyć. Co roku się o nich mówi, ale okazują się być nieprawdziwe. Inaczej CKE z pewnością unieważniłaby całą maturę. Jednak „przecieki” w formie typu, który okazał się być prawidłowy, są jak najbardziej dopuszczalne. To też świetna okazja do powtórki sporej partii materiału.

Sami także postanowiliśmy zabawić się w typowanie i kilku członków redakcji podało swoje typy. Poniższe przykładowe typy nie będą brane pod uwagę przy rozdziale nagród.

Nasze typy:

Wojtek Duch (Redaktor Naczelny)

  1. Czy Rzeczpospolita Obojga Narodów była państwem pokojowego współistnienia wielu kultur i narodowości?
  2. Od dymitriad do rozbiorów Polski. Stosunki polsko-rosyjskie w XVII i XVIII w.
Sebastian Pawlina (Zastępca Redaktora Naczelnego)
  1. Scharakteryzuj stosunki polsko-szwedzkie od Gustawa II Adolfa do Karola XII.
  2. Najweselszy barak w obozie? Porównaj sytuację polityczną w Polsce i wybranych krajach demokracji ludowej od 1956 do 1981 r.

A tak wyglądały tematy w poprzednich latach: Maturalne wypracowania z historii na przestrzeni lat. Analiza. Jak widać najpopularniejsze tematy to te związane z gospodarką, XX w. i stosunkami z sąsiadami.

Jak wygrać?

Swoje typy należy wysyłać na adres konkursy@historia.org.pl. W tytule tematu prosimy wpisać „matura typer 2012”.

Trzy osoby, które wytypują poprawnie tematy maturalne z historii lub zdaniem naszej redakcji ich typy będą najbardziej do nich zbliżone otrzymają nagrody książkowe. Decyzja naszej redakcji będzie ostateczna.

W razie podobnych typów o przyznaniu nagrody decydująca będzie kolejność zgłoszenia. Na zgłoszenia czekamy do 10 maja 2011 r. Matura z historii odbędzie się 4 dni później. 11 maja opublikujemy wszystkie Wasze typy. Lista wytypowanych tematów może być okazją do ostatniej powtórki przed maturą.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz