Dziś matura z historii 2012. Start o 14.00


O godzinie 14.00 rozpoczęła się tegoroczna matura z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Chęć zdawania matury z historii zadeklarowało 23 tys. maturzystów.

Arkusz maturalny z historiiNieco ponad połowa maturzystów zdawać ją będzie na poziomie podstawowym, dla nich egzamin potrwa 120 minut. Pozostałe osoby piszące poziom rozszerzony będą miały 60 minut więcej na rozwiązanie zadań. Na poziomie rozszerzonym oprócz typowych zadań egzaminacyjnych uczniowie napiszą wypracowanie na jeden z dwóch tematów.

Obowiązkowa matura z matematyki i zmiana kryteriów rekrutacji na studia powoli marginalizują ten przedmiot. Są kierunki humanistyczne, w których zamiast historii można deklarować w rekrutację matematykę lub WOS. Spowodowało to zmniejszenie zainteresowania historią. W 2006 r. 68 tys., a w 2007 r. 57,5 tys. maturzystów wybrało maturę z historii. Rok temu do matury z historii przystąpiła niemal identyczna ilość uczniów. Do matury każdego roku przystępuje około 350 uczniów szkół średnich.

Maturzysta, który nie zda jednego z obowiązkowych egzaminów ma prawo przystąpić do poprawki pod koniec sierpnia.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz