Posłowie zdecydowali. Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego


Posłowie poprzez aklamację przyjęli uchwałę w sprawie nadania Stadionowi Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego. Z sejmowej galerii głosowaniu przysłuchiwali się m.in. byli zawodnicy trenera Górskiego.

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyrażając wdzięczność i szacunek Kazimierzowi Górskiemu, najwybitniejszemu trenerowi w historii polskiej piłki nożnej, wnioskuje o nazwanie jego imieniem Stadionu Narodowego w Warszawie.” - tak brzmi treść przyjętej uchwały.

Teraz uchwała zostanie skierowana do wykonania Ministerstwu Skarbu, które odpowiada za Stadion Narodowy.

Uzasadnienie:

Pan Kazimierz Górski jest uznany za najwybitniejszego w historii Polskiego Związku Piłki Nożnej trenera piłkarskiego. Oprócz trenera pełnił także funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W okresie jego pracy trenerskiej polska piłka osiągnęła największe sukcesy. Złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 1974 r. oraz srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 r.

Pan Kazimierz Górski był człowiekiem, dzięki któremu nasz kraj i polscy piłkarze stali się znani na całym świecie. Pokazał młodym sportowcom, że tylko poprzez pracę można dojść do sukcesów. Był znakomitym wychowawcą młodzieży.

Jako człowiek Kazimierz Górski dał się poznać z jak najlepszej strony, zawsze skromny, niekonfliktowy, potrafiący współpracować z ludźmi o różnych temperamentach i różnej kulturze osobistej, czysty, któremu nikt nie mógł niczego zarzucić, był człowiekiem, który nigdy nie skompromitował ani siebie, ani barw narodowych, które reprezentował. Był człowiekiem lubianym i jest powszechnie szanowanym po dzień dzisiejszy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz