Pierwsza „Noc w Muzeum” na Zamku w Pieskowej Skale


Zamek w Pieskowej Skale po raz pierwszy organizuje noc w muzeum, podczas której zwiedzający będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanym programie.

Wydarzenie to, dla którego wzorem jest słynna już noc muzeów, skierowane jest przede wszystkim do społeczności lokalnej, mieszkańców gminy Sułoszowa i gmin sąsiednich (Skała, Jerzmanowice, Trzyciąż). Zostało ono zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Jurajska Kraina - inicjatywą mającą na celu zainspirowanie lokalnych samorządów i organizacji niezależnych do współpracy w dziedzinie kultury.

Podczas pierwszej nocy w pieskowoskalskim muzeum atrakcją będzie niewątpliwie rozpoczynający się o godz. 19.00, występ Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Zespół zaprezentuje spektakl baletowo-pantomimiczny Ballo d’Amore, w choreografii Romany Angel, opartej na kanwie renesansowych tańców francuskich i włoskich. Po spektaklu muzeum zostanie udostępnione publiczności. Będzie możliwość skorzystania z przewodnictwa kustosza zamku, lub odbycia indywidualnego spaceru po ekspozycji.

„Noc w Muzeum” na Zamku w Pieskowej Skale
20/21 lipca 2012
godz. od 19.00 do 24.00 (ostatnie wejście)
wstęp wolny

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz