Krzysztof Penderecki na Wawelu


W najbliższą sobotę - 1 września -  odbędzie się finałowy koncert festiwalu „Wawel o zmierzchu”. Orkiestrę CORda Cracovia poprowadzi Krzysztof Penderecki.

W sobotę, 1 września 2012, o godzinie 19.00, na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu (w razie złej pogody w Kościele św. Katarzyny) odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem Maestro Krzysztofa Pendereckiego jako dyrygenta. Wydarzenie to zakończy piąty festiwal muzyczny „Wawel o zmierzchu”, organizowany przez Zamek Królewski na Wawelu i Grupę Twórczą Castello.

Maestro Penderecki poprowadzi orkiestrę CORda Cracovia, złożoną z utalentowanych studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

Na program koncertu złożą się:

- „I Koncert skrzypcowy” Karola Szymanowskiego (w 130. rocznicę urodzin kompozytora), solistą w utworze będzie światowej sławy skrzypek – Daniel Stabrawa, koncertmistrz Berlińskich Filharmoników
- dwa utwory Pendereckiego – „Sinfonietta per archi” oraz „Polimorphia” na 48 instrumentów smyczkowych.

Serdecznie zapraszamy!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz