Spotkanie: Życie codzienne we Włocławku na przełomie XIX i XX w.


W dniu 8 września 2012 r. o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Włocławka przy
ul. Szpichlernej 19 odbędzie się otwarte spotkanie historyczne pn. „Życie codzienne
we Włocławku na przełomie XIX i XX w.” zorganizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział we Włocławku.

Spotkanie to będzie obejmować trzy referaty: mgr Roberta Górskiego (Archiwum Państwowe w Toruniu Oddział we Włocławku) „Kinematografia we Włocławku w latach 1918-1939„, dr Tomasza Dzikiego (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział we Włocławku) „Wielokulturowość społeczeństwa Włocławka w XIX wieku i okresie międzywojennym„ oraz mgr Tomasza Wąsika (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku) ”Wybrane zagadnienia z życia codziennego we Włocławku w dwudziestoleciu międzywojennym”. Ponadto spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa, na której prezentowane będą wybrane zabytki ze zbiorów muzeum dotyczące życia kulturalnego Włocławka w okresie II Rzeczypospolitej.

Spotkanie inauguruje cykl imprez zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Tajemnice codzienności”.

Wstęp wolny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz