Kandydaci Małopolski do 7 nowych cudów Polski


Podziemia Rynku Głównego w Krakowie oraz zabytkowa zabudowa Lanckorony to dwóch kandydatów Małopolski w plebiscycie na 7 nowych cudów Polski.

Do rywalizacji stanęły 32 miejsca z całej Polski. To, czy znajdują się w zwycięskiej 7 zależy od wysłanych sms-ów na poszczególne kandydatury.  Konkurują z m.in. takimi zabytkami jak: Zamek Czocha, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Stary Browar w Poznaniu, Opactwo Cystersów w Jędrzejowie, Zamki w Bobolicach i Mirowie, Stocznia Gdańska lub łódzka Manufaktura.

Lanckorona to jedna z nielicznych miejscowości, w których zachował się do dziś zabytkowy układ urbanistyczny z XIV w. Ciągle stoją tu tradycyjne drewniane domy z podcieniami. W jednym z nich mieści się Muzeum Aniołów, do którego co roku trafiają ręcznie robione eksponaty skrzydlatych stróżów. Dla odwiedzających Lanckoronę przygotowano specjalne trasy zwiedzania. Do wyboru mamy: Aleję Cichych Szeptów, Drogę na Moczary, Dawny Trakt Królewski, Drogę do Dawnego Kamieniołomu czy Aleję Zakochanych. Więcej o Lanckoronie można się dowiedzieć pod adresem lanckorona.pl.

Kraków, tak dobrze znany, skrywa jeszcze wiele skarbów. Przechadzając się po krakowskim rynku, trudno uwierzyć, ze kilka metrów pod nim znajduje się zupełnie inny świat. Otwarte tu niecałe dwa lata temu największe na świecie podziemne muzeum to fascynująca podróż do dawnej stolicy Polski sprzed wieków. Zapraszamy do odwiedzenia tego niecodziennego miejsca podziemiarynku.com.

Aby zagłosować należy wysłać:

  • Lanckorona: SMS o treści: TR.CUD.11.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001.
  • Kraków:  SMS o treści: TR.CUD.12.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001.

Organizatorem konkursu jest miesięcznik „National Geographic Traveler”. Ze wszystkimi nominacjami można zapoznać się na stronie 7cudow.national-geographic.pl/nominacje/. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadzie.

Źródło: malopolskie.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz