W imię prawdy historycznej. Nowy portal IPN


Wiele razy media zachodnie pisały o „polskich obozach śmierci”. Odpowiedzią na te przekłamania historyczne jest portal truthaboutcamps.eu .

Jest to nowo udostępniona strona Instytutu Pamięci Narodowej, dotyczy ona obozów śmierci i obozów koncentracyjnych. Celem strony jest niesienie prawdy historycznej o tym, że:

„nie było »polskich« obozów zagłady, śmierci czy obozów koncentracyjnych. Były to obozy niemieckie, gdyż założyli je i zarządzali nimi Niemcy, sprawujący w okupowanej Polsce krwawe rządy.” - czytamy na stronie.

Na witrynie możemy znaleźć historię tworzenia obozów śmierci i obozów koncentracyjnych w III Rzeszy. Dzieje i represje stosowane wobec Polaków pod okupacją niemiecką. Opisana jest też historia obozów na ziemiach polskich oraz los ludności żydowskiej. Cały czas wyświetlane są zdjęcia archiwalne z tego okresu.

Jednym z najciekawszych elementów dostępnych na stronie jest multimedialna nakładka na google maps, która ułatwia zapoznanie się z umiejscowieniem poszczególnych obozów na ziemiach polskich. Do każdego obozu koncentracyjnego i obozu śmierci przygotowano szeroką informację o historii obozu, ilości osób zamordowanych.

Strona dostępna jest w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej. Jest to portal, którego zdecydowanie brakowało w Internecie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Brak komentarzy

    Zostaw własny komentarz