Szpiedzy, kurtyzany i wojownicy. Studencka konferencja w Łodzi


23-25 listopada 2012 r. w Łodzi odbędzie się konferencja poświęcona drugoplanowym aktorom na scenie dziejów - szpiegom, kurtyzanom i wojownikom.

Konferencja zostanie podzielona na dwa panele dyskusyjne. Pierwszy „Kurtyzany, królowe, emancypantki” dotyczyć będzie zakulisowej działalności kobiet, cór Koryntu i wprawnym manipulatorkom męskich decyzji w sprawach wielkiej polityki. Elementem panelu będą dysputy o matkach, żonach i kochankach władców.

Drugi z planowanych paneli jest zatytułowany „Szpiedzy i wojownicy” w nim proponowanymi zagadnieniami będą działania siatek szpiegowskich i ich rola na przestrzeni dziejów. Sprawy fałszerstw, intryg i zabójstw politycznych. Dyskusje o wielkich przywódcach i dzielnych żołnierzach na przestrzeni dziejów oraz ich problemach.

Termin zgłoszeń wyznaczony jest na 31 października 2012 r. Organizatorzy przewidują również możliwość wygłoszenia referatu w języku obcym, aby wygłosić referat obcojęzyczny należy przesłać Polskie streszczenie obcojęzycznego referatu do 10 października 2012 r. Do 5 listopada chętni otrzymają potwierdzenie zakwalifikowania się na konferencję.

W ramach sympozjum przewidziano 20 minut na wygłoszenie przez uczestników referatów.

Opłata konferencyjna wynosi 50 zł, jeden nocleg 30 zł, w wysokość opłaty wliczone są obiady.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj. Dokumenty następnie przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy: jesien_lodz@wp.pl.

Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Fundacją Akademicką im. Fernanda Braudela.

Miejsce: Łódź | Zgłoszenia: 31 października 2012 r. | Data: 23-25 listopada 2012 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz