Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Szkolna edukacja historyczna. Historia ludzi. Historia dla ludzi”


W Poznaniu 25-26 października 2012 r. odbędzie się konferencja „Szkolna edukacja historyczna. Historia ludzi. Historia dla ludzi”.

Organizatorzy uznając, że szkolna edukacja historyczna jest jednym z fundamentów kształtowania nowoczesnego społeczeństwa oraz, że jest ona lub może być bezcennym źródłem tożsamości indywidualnych i zbiorowych kształtujących przyszłe oblicze społeczeństwa polskiego przygotowali konferencję „Szkolna edukacja historyczna. Historia ludzi. Historia dla ludzi”.

Tematyka konferencji adresowana jest do historyków, socjologów, pedagogów, antropologów, teoretyków oraz praktyków edukacji historycznej.

„Zapraszamy zarówno przedstawicieli środowisk akademickich (badacze, teoretycy, metodycy kształcenia, studenci), jak i twórców programów, autorów i redaktorów podręczników, przedstawicieli środowisk oświatowych (kadra kształcąca i doskonaląca zawodowo nauczycieli), a także praktyków: nauczycieli, dyrektorów szkół, polityków oświatowych, działaczy różnych organizacji edukacyjnych. Mamy nadzieję, że w kontekście toczących się aktualnie dyskusji wokół zmian programowych konferencją zainteresowane będą również środowiska opiniotwórcze oraz wydawcy materiałów dydaktycznych do nauczania i uczenia się historii.” - podali organizatorzy.

Tematyka konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia jak szkolna edukacja historyczna i jej rozwiązania systemowe; szkolna narracja dydaktyczno-historyczna; społeczny wymiar szkolnej edukacji historycznej; nauczyciel historii – historyk czy animator kultury historycznej?

Zaplanowano 15 minut na referat oraz dyskusję w wybranych sesjach panelowych. Na stronie konferencji znajduje się lista proponowanych paneli a w osobnym załączniku szczegółowa problematyka oraz informacje na temat osób prowadzących.

„Szkolna edukacja historyczna. Historia ludzi. Historia dla ludzi”
Wydział Historyczny UAM
25-26 października 2012 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz