60+kultura, czyli weekend darmowej kultury dla seniora


W najbliższy weekend 29-30 września 2012 r. rozpocznie się druga edycja weekend’u seniora z kulturą „60+kultura”. seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Weekend seniora z kulturą po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku. Uczestniczyło w nim wówczas ponad 100 placówek z całej Polski.

Wykaz uczestniczących w akcji instytucji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty znajdują się w zakładce Weekend seniora na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Informacje można również znaleźć na stronach internetowych konkretnych placówek.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz