Premiera: „Zawód pirat. Opowieść o morskich rozbójnikach od epoki brązu do ery atomu”, M. Perzyński


Nakładem wydawnictwa Finna ukazała się książka Zawód pirat. Opowieść o morskich rozbójnikach od epoki brązu do ery atomu. Napisał ją Marek Perzyński długoletni dziennikarz „Morza”, autor wielu artykułów, podróżnik i mieszkaniec Gdańska.

Marek Perzyński

Zawód pirat. Opowieść o morskich rozbójnikach od epoki brązu do ery atomu

Premiera: 4 października 2012 r.

Najsłynniejszy rozbitek świata Robinson Cruzoe, szlachcic Chevalier,syn kaznodziei Francis Dreake ‚botanik i zoolog William Dampier, poeta i podróżnik Water Raleigh-wszyscy oni wybrali profesję pirata. Edward Low kazał odciąć portugalskiemu dowódcy wargi, ugotować je zjeść ofierze dopóki były ciepłe…Jose Gaspar utrzymywał na okręcie cały harem kobiet. Zabijał tylko te które mu się znudziły…

„Piractwo było uprawiane od dawna i będzie uprawiane tak długo, jak długo natura ludzka pozostanie niezmienna….” - Kasjusz Dion.

Wydawca: Finna
ISBN/EAN: 9788362913701
Liczba stron: 635
Sugerowana cena detaliczna: 49,00 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz