Dzień Studenta w Rezerwacie Archeologicznym „Genius loci” 2012


W sobotę 13 października Muzeum Archeologiczne w Poznaniu zaprasza do Rezerwatu studentów i studenckie Koła Naukowe! Przygotowano ciekawy program z konkursami, bezpłatnym oprowadzaniem i spektaklem teatralnym.

Przez cały dzień wszyscy żacy mogą wejść do placówki zupełnie za darmo. Dodatkowo, o pełnych godzinach od 11.00 do 17.00 przewidziano zwiedzanie obiektu w towarzystwie archeologa, który objaśni zawiłości średniowiecznych konstrukcji.

Przygotowano również konkurs „Jak?...Kto?....Dlaczego?” skierowany do studentów na najciekawsze, najbardziej odkrywcze pytanie zadane oprowadzającym archeologom! Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagrody nastąpi o godzinie 18.00.

Przez cały dzień od 11.00 do 18.30 Muzeum zaprasza Koła Naukowe działające przy poznańskich uczelniach do pochwalenia się osiągnięciami, wymiany doświadczeń i zachęty do działania w ramach organizacji studenckich.

Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie do piątku 12 października do godz. 19.00 (Tel. 61 852 21 67).

Dzień pełen emocji zwieńczy spektakl teatralny pt. „Fin Amor” o godzinie 18.30. Przedstawienie przygotował Teatr Ewolucji Cienia w ramach Jesiennej Kampanii Ożywiania w Poznaniu. Wstęp oczywiście wolny!

Rezerwat Archeologiczny Genius loci mieści się na poznańskim Ostrowie Tumskim przy ul. Ks. I. Posadzego 3. Placówka jest częścią Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu to instytucja, która już na stałe wrosła w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Poznania. Istnieje od ponad 150 lat. To właśnie tutaj znajduje się sławny i unikalny w tej części Europy obelisk Ramzesa II, tutaj też można obejrzeć prawdziwą egipską mumię, słynne wołki z Bytynia i wiele innych ciekawych zabytków z Wielkopolski i Afryki. Badania w Wielkopolsce i w Afryce stanowią główne profile działalności Muzeum. Nie zapominamy też o archeologii Poznania, inicjując i uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla studiów nad problematyką miasta wczesnolokacyjnego. Jest instytucją muzealną, nastawioną na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechniającą dorobek naszej nauki i popularyzującą wiedzę o przeszłości. Temu właśnie służą wystawy, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną tematyką.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz