X Ogólnopolska Konferencja Studentów Historyków Wojskowości


Już po raz trzeci w historii Gdańsk będzie gościł studentów i doktorantów zainteresowanych historią wojskowości.

Tegoroczny zjazd ma charakter jubileuszowy, co podnosi rangę organizowanego przez gdańskich studentów wydarzenia. Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim w dniach 22-25 listopada 2012 r.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Historyków Wojskowości to wydarzenie organizowane raz w roku przez jedną z polskich uczelni (m. in. w ubiegłym roku był to Katolicki Uniwersytet Lubelski, 2 lata temu Uniwersytet Warszawski). W tym roku jego organizacja po raz trzeci przypada Uniwersytetowi Gdańskiemu, na którym tradycję tej Konferencji zapoczątkowano w 2003 r.

Celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy z zakresu historii wojskowości, wygłoszenie referatów o wydarzeniach w dziejach związanych z historią oręża i ewolucją uzbrojenia, dyskusja nad kwestiami spornymi i ich przedstawieniem w źródłach i literaturze przedmiotu, integracja studentów historii z całego kraju, promocja Gdańska oraz działań Naukowego Koła Historyków UG.

Liczba uczestników: 84 osoby, w tym ok. 38 doktorantów.

Program ramowy:

Piątek 23 listopada
Sekcje 3: Panele: Muzealnictwo wojskowe (2 referaty), Starożytność (4), Średniowiecze (7), XVI wiek (5), XVII wiek (7), XVIII wiek (2), II wojna światowa (7), Wojny morskie (4)

Sobota 24 listopada
Sekcje 3: Panele: II Rzeczpospolita (9), Kampania 1939 roku (4), Cmentarze wojenne (2), Wokół Księstwa Warszawskiego (3), Epoka wiktoriańska (2), Wojna secesyjna (3), Zbrodnie wojenne (2), Powstanie Warszawskie (3), Żołnierze wyklęci (3), Zimna wojna (4), Polska Ludowa (2), Historia najnowsza (3), Myśl wojskowa (4), 2 referaty w panelu Miscellanea.

Zapraszamy na profil imprezy na Facebooku i stronę Naukowego Koła Historyków Uniwersytetu Gdańskiego.

Miejsce: Gdańsk | Data: 22-25 listopada

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Brak komentarzy

    Zostaw własny komentarz