Służba i przygoda. 100 lat harcerstwa na Tumskim Wzgórzu


„Służba i przygoda. 100 lat harcerstwa na Tumskim Wzgórzu” to wystawa zorganizowana dla uczczenia jubileuszu stulecia historii harcerstwa w Płocku. Powstała w wyniku współpracy Muzeum Mazowieckiego w Płocku z Hufcem ZHP Płock oraz Obwodem Płockim ZHR.

Wystawa skierowana została nie tylko do dzieci i młodzieży, których zainteresować może i służba i przygoda w harcerskim mundurze, ale także do osób starszych, które na archiwalnych fotografiach płockich drużyn otrzymają możliwość odnalezienia siebie, swojej rodziny i znajomych. Zwiedzający wyruszając szlakiem po niezapomnianą przygodę będą świadkami opowieści, która w niebanalny sposób zaprezentuje historię harcerstwa.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 9 listopada 2012 r. o godzinie 1730 w Muzeum Mazowieckim w Płocku przy ul. Tumskiej 8. Płocczanie będą mogli oglądać ekspozycję do 5 grudnia 2012 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz