Ludzkość. Historia nas wszystkich. Nowy serial History


„Ludzkość Historia nas wszystkich”1 to pierwszy dokumentalny serial telewizyjny, który przygląda się historii rasy ludzkiej na przestrzeni wieków w sposób ambitny, przypominający swoim charakterem filmy kinowe, z wykorzystaniem grafiki komputerowej i realistycznej rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń.

Opis serialu

Wyjątkowa produkcja HISTORY przedstawia historię świata z nowej perspektywy; począwszy od momentu powstania naszej planety miliardy lat temu, aż po pojawienie się pierwszych ludzi oraz ewolucję rodzaju ludzkiego.

Kim jesteśmy, jak znaleźliśmy się tu, gdzie jesteśmy, co było wcześniej? Wykorzystując najnowocześniejsze techniki produkcji telewizyjnej serial „Ludzkość Historia nas wszystkich” łączy przeszłość z teraźniejszością, śledząc pierwsze kroki ludzkości w Afryce, budowę cesarstw oraz powstanie globalnego społeczeństwa XXI wieku. Serial pokazuje związki przyczynowo-skutkowe, które ukształtowały współczesną ziemię. Pozwala lepiej zrozumieć, w jaki sposób odkrycia wpłynęły na obecny kształt świata.

To historia przetrwania ludzkości w trudnych i brutalnych warunkach – na przekór wszelkim przeciwieństwom losu. Podczas gdy 99,9% innych gatunków wyginęło wraz z biegiem czasu, rasa ludzka walczyła pokonując przeszkody i dostosowując się do zmieniającego się środowiska, aby zapewnić sobie rozwój. Serial bada nasze wyjątkowe cechy, które pozwoliły człowiekowi stać się dominującym gatunkiem na planecie.

Każdy odcinek przedstawia kolejny etap wędrówki ludzkości. Począwszy od pierwszych narzędzi po budowę piramid i narodziny rolnictwa oraz rewolucję technologii militarnej, poprzez dotarcie Wikingów do Ameryki i odkrycie nowych lądów, aż po rewolucję przemysłową oraz położenie podwalin pod współczesny świat. To historia o momentach, które na zawsze zmieniły oblicze historii i uczyniły nas tym, kim teraz jesteśmy.

Serial jest wyprodukowanych dla HISTORY™ przez Nutopia. Producenci wykonawczy to Jane Root i Ben Goold, a producenci wykonawczy z ramienia HISTORY to Julian P. Hobbs i Paul Cabana.

Narodziny superbohatera

Wielki Wybuch, czyli Big Bang , od którego wszystko się zaczęło, stanowi początek naszej historii. 13,7 miliardów lat później, nowy gatunek walczy o przetrwanie na afrykańskich sawannach – ludzkość.

Odizolowani i bezbronni, bez ostrych zębów i szczęk, pozbawieni szybkości innych drapieżników. Ale za to umieliśmy myśleć, komunikować się i wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Potrafiliśmy się uczyć, przystosowywać i eksplorować otaczającą nas rzeczywistość, i te właśnie umiejętności pozwoliły nam uchronić ludzkość przed wyginięciem i stawić czoło niepewnej przyszłości.

Nauczyliśmy się rozpalać ogień, wytapiać metal oraz uprawiać ziemię. Krok po kroku podporządkowaliśmy sobie przyrodę i kształtowaliśmy swój los. Ryzykowaliśmy wszystko, aby zrealizować swoje marzenia. Z drugiej jednak strony jesteśmy także problematyczni i krnąbrni. Budowaliśmy imperia, podbijaliśmy inne narody, a kiedy ktoś wyrządził nam krzywdę, szykowaliśmy odwet. Od dnia, kiedy cisnęliśmy pierwszą włócznią, nie ustajemy w poszukiwaniach sposobu na utrzymania władzy. Ponad dwanaście godzin poświęconych superbohaterom… nam samym.

Odkrywanie kluczy do historii

W każdym odcinku autorzy serialu pokażą, jak historia ludzkości została ukształtowana przez siły znajdujące się poza kontrolą człowieka – skład atmosfery (pozwalający na istnienie ognia), ruchy orbity okołoziemskiej (powodujące zstępowanie i płynięcie lądolodu), unikalny skład geologiczny planety (dzięki czemu obfituje ona w żelazo). Zbadamy znaczenie wody, prądów oceanicznych oraz niesamowitej liczby mikrobów. Oto klucze, które otworzyły drzwi do przyszłości gatunku ludzkości.

Oglądaj „Ludzkość. Historia Nas Wszystkich” w niedziele od 18 listopada o 21:00.

  1. Niedziele o 21:00, premiera 18 listopada na HISTORY™ []

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz