Konferencja: „Tatarzy na ziemiach Rzeczypospolitej”


W Lublinie 14 grudnia odbędzie się konferencja poświęcona obecność Tatarów w historii Polski, a więc i chrześcijańskiej Europy.

W szczególności poruszone zostanie zagadnienie osadnictwa tatarskiego na ziemiach Rzeczypospolitej oraz obecności tejże grupy etnicznej w polskim wojsku.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Zaproszenie kierowane jest do historyków, archeologów, historyków sztuki oraz przedstawicieli innych dziedzin nauki, zarówno studentów jak i doktorantów.

Formularze zgłoszeniowe wraz z abstraktem referatu należy przesyłać do dnia 30 listopada 2012 r. na adres: knd.wnh@kul.lublin.pl. Przewidziany czas wystąpienia to 20 minut, a opłata konferencyjna wynosi 50 zł. Organizatorzy o przyjęciu referatu poinformują do dnia 5 grudnia 2012 r.

Planowana jest publikacja materiałów po konferencyjnych.

Organizatorzy:
Katedra Historii Kultury Polskiej KUL
Koło Naukowe Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL
Koło Naukowe Historyków Studentów KUL

Miejsce: KUL |Zgłoszenia: 30 listopada 2012 r. | Data: 14 grudnia 2012 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz