Sesja edukacyjna „Stan wojenny w województwie katowickim”


Muzeum Miasta Mysłowice, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK „Wujek„ Poległych 16 grudnia 1981 r. zapraszają nauczycieli i młodzież szkolną do udziału w sesji edukacyjnej zatytułowanej ”Stan wojenny w województwie katowickim”

IPNSesja odbędzie się 13 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Miasta Mysłowice przy ul. Stadionowej 7a.

Podczas spotkania uczestnicy zwiedzą wystawę „586 dni stanu wojennego„. Ekspozycja, która została przygotowana przez IPN w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, przybliża najważniejsze wydarzenia lat 1981–1983 w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym. Wystawa upamiętnia m.in. osobiste dramaty ofiar oraz różnorodność postaw podzielonego wówczas społeczeństwa. W ramach sesji zostanie zaprezentowany film dokumentalny autorstwa Agnieszki Świdzińskiej „Życiorysy z bliznami„, który opowiada o pacyfikacji kopalni ”Wujek” i nowych faktach dotyczących tej tragedii.

Program sesji edukacyjnej „Stan wojenny w województwie katowickim”:

  • 10.00 – dr. Jarosław Neja (OBEP Katowice) - Stan wojenny w województwie katowickim
  • 10.20 – Pacyfikacja na KWK „Wujek„ – relacja Krzysztofa Pluszczyka (Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK ”Wujek” Poległych 16 grudnia 1981 r.)
  • 10.40 – Pokaz filmu „Życiorysy z bliznami”
  • 11.20 – Zwiedzanie wystawy „586 dni stanu wojennego”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz