Edukacyjna inscenizacja „Ardeny’44”


Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku organizuje drugą edycję edukacyjnej inscenizacji „Ardeny’44” nawiązującej do jednej z najsłynniejszych bitew II wojny światowej. Inscenizacja obędzie się w niedzielę 3 lutego na zalesionym terenie w Gdyni.

Specjalnie na tę okazję zaaranżowane zostaną stanowiska rekonstrukcyjne, dzięki którym uczestnicy zobaczą jak wyglądało życie codzienne żołnierzy na froncie oraz działalność służb pomocniczych. Udział grup rekonstrukcji historycznych i pojazdów militarnych z okresu II wojny światowej oraz efekty pirotechniczne złożą się na żywą dioramę pola bitwy, po której oprowadzać będą pracownicy Muzeum.

„Zeszłoroczne zainteresowanie inscenizacją „Ardeny’44” było znacznie większe niż przewidziana liczba miejsc dla uczestników, dlatego zdecydowaliśmy się na powtórzenie tego projekt w rozbudowanej formule. W tym roku udział weźmie ponad 50 rekonstruktorów z całej Polski oraz pojazdy militarne” – mówi Mateusz Jasik z Działu Edukacyjnego Muzeum, pomysłodawca projektu.

Uczestnicy będą mogli przenieść się niemal w sam środek wydarzeń rozgrywających się w Ardenach w czasie II wojny światowej. Chętni do historycznej wycieczki powinni przygotować się na kilkukilometrową trasę w warunkach terenowych.

„Zależy nam, aby przy okazji inscenizacji przekazać dużo informacji historycznych, dlatego uczestnicy, dla których w tym roku przewidzieliśmy ok. 500 miejsc, zostaną podzieleni na 5 grup. Chcemy, aby udział w edukacyjnej inscenizacji historycznej był dla nich żywą lekcją historii, a nie tylko batalistycznym spektaklem” - dodaje Jasik.

Muzeum zaprasza w godz. 9.20 – 13.20.

Zgłoszenia udziału są przyjmowane indywidualnie i grupowo tylko przez formularz rejestracyjny na stronie internetowej Muzeum.

Ze względów bezpieczeństwa każda niepełnoletnia osoba musi znajdować się pod nadzorem prawnego opiekuna. Nie zaleca się udziału dzieciom poniżej 12 roku życia Udział jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny muzeum1939.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz