150. rocznica Powstania Styczniowego w Piotrkowie Trybunalskim


Mszą św., o godz. 9.00 w intencji poległych w Powstaniu Styczniowym, w kościele Ojców Jezuitów rozpoczną się w Piotrkowie Trybunalskim obchody 150. rocznicy zrywu narodowego z 1863.

Po mszy nastąpi otwarcie wystawy okolicznościowej „Dla Ciebie Polsko, dla Twej wolności i chwały”.

Natomiast w dniu 23 stycznia 2013 r:

  • o godz. 11:00 modlitwa i panel historyczny w kościele Ojców Jezuitów;
  • o godz. 12:00 wyjście uczestników uroczystości na Rynek Trybunalski: zapalenie zniczy przy budynku dawnej Cytadeli;
  • przemarsz z Rynku Trybunalskiego ulicami: Sieradzka, Rycerska, Wojska Polskiego, Cmentarna, Partyzantów – pod Pomnik Powstańców Styczniowych na cmentarzu;
  • ok. godz. 12:40 przy Grobie - Pomniku Powstańców Styczniowych: odśpiewanie Hymnu Państwowego, modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Organizatorzy: Ojcowie Jezuici, Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie; I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie; Archiwum Państwowe w Piotrkowie; Fundacja Christiani.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz