II. Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej


Naukowe Koło Doktorantów Historii oraz Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego organizują II. Konferencję Historii Morskiej i Rzecznej, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 15-16 marca 2013 e.

W ramach konferencji zostaną podjęte tematy dotyczące wszelkich zagadnień szeroko rozumianej historii morskiej i rzecznej, m.in. gospodarki morskiej i wodnej (żegluga handlowa i pasażerska, rybołówstwo, flisactwo), polityki morskiej, wojskowości (konflikty zbrojne na akwenach wodnych, marynarki wojenne, lotnictwo i desanty morskie, przeprawy rzeczne), okrętownictwa (szkutnictwo, przemysł stoczniowy, statki i okręty), budownictwa wodnego (porty, mosty), odkryć i podróży morskich, kultury i obyczajowości „ludzi morza”, archeologii podwodnej, czy wreszcie marynistyki (morze w literaturze i sztuce).

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji powinny nadesłać wypełniony formularzy zgłoszeniowych na adres nkdhug@wp.pl, najpóźniej do niedzieli 17 lutego 2013 r.

Organizatorzy przewidują od 15 do 20 minut na referat (decyzja będzie zależna od liczby przyjętych zgłoszeń). O kwalifikacji zgłoszenia zgłaszający zostaną poinformowani najpóźniej 22 lutego. Obowiązkowa opłaty konferencyjnej wynosi 20 zł, ponadto można skorzystać z opcjonalnej opłaty obiadowej, zgodnie z wyborem w formularzu.

Informacje o konferencji można śledzić na Facebooku na wydarzeniu jej poświęconemu - II Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz