Premiera: „Memoriał ze św. Heleny”, t. 3, E. De Las Cases


Nakładem wydawnictwa Finna ukazała się książka Memoriał ze św. Heleny, tom 3 autorstwa Emmanuela De Las Cases. Publikacja jest objęta patronatem medialnym „historia.org.pl”.

Emmanuel De Las Cases

Memoriał ze św. Heleny, tom 3

Premiera: 23 stycznia 2013 r.

Trzeci tom Memoriału, książki nazywanej „Biblią Napoleońską” zawiera zapiski autora z ostatnich miesięcy pobytu na wyspie św. Heleny - pod koniec 1816 roku Emanuel de Las Cases został zmuszony przez Anglików do opuszczenia wyspy. Autor spisywał wspomnienia Napoleon. „Cały czas mówi się o mojej namiętności do wojaczki,a przecież broniłem się tylko” - mówi Napoleon. A o kampanii rosyjskiej 1812 roku: „Chciałem wskrzeszenia Polski, która miała być głównym ogniwem mojego systemu”. Prawdziwym królem Polski - wg niego - miał być Poniatowski, którego odwagę cenił na równi z Neyem. Jego wizja Europy: „Marzeniem moim było aby Europa miała wspólną monetę i jednolity system prawny...” - realizuje się po 200 latach! Pouczająca lektura tej najpoczytniejszej książki na świecie w XIX wieku.

Wydawca: Finna
ISBN/EAN: 9788362913961
Liczba stron: 364
Oprawa: Twarda
Sugerowana cena detaliczna: 69 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz