Działam i wychowuję. Konferencja naukowa o organizacjach młodzieżowych


Jak działać, wychowując? Na to pytanie będą starali się odpowiedzieć uczestnicy ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej, jak będzie miała miejsce na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

W obradach udział weźmie 11 studentów i doktorantów z całej Polski. Ich wystąpienia będą dotyczyć problematyki z zakresu pedagogiki, psychologii, historii, a nawet kognitywistyki. Oprócz nich swoje referaty wygłoszą również doświadczeni badacze z UMCS i lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Na zakończenie przewidywana jest również dyskusja z przedstawicielami organizacji młodzieżowych.

Spotkanie odbędzie się 15 marca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Organizatorami są Koło Naukowe Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS i lubelski oddział Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Uczestnicy będą dyskutować nad przeszłością i przyszłością organizacji młodzieżowych. Zastanowimy się jak realizowały one swoje cele dawniej i jak powinny wychowywać młodych ludzi w warunkach społeczeństwa postnowoczesnego.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół„ w Lublinie, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Strzeleckiego „Strzelec„ i Związku Strzeleckiego ”Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej.

Patronami medialnymi są: dlaStudenta.pl, Historia.org.pl, Internetowa Telewizja Lublin iTVL.pl, Kwartalnik Edukacyjny, Portal Edukacyjny Perspektywy.pl, Radio Lublin, Skauting.pl, Strzelecki Portal Informacyjny, Wiedza i Edukacja, wPolityce.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz