„Od Batorego do Napoleona”. Nowe historyczne skecze


Studenckie Koło Historyków Satyryków UMCS przygotowało kolejny zestaw, tym razem trzech skeczy historycznych pt. „Od Batorego do Napoleona”. W dialogach opartych na źródłach historycznych chcą oddać humor każdej z prezentowanych epok.

„Wszystkie scenki satyryczne pozwolą zapoznać się z ważnymi wydarzeniami w historii Polski, ale także dobrze się bawić! Mają bowiem na celu odejście od martyrologicznego ujmowania historii w mediach. Koronowane głowy, w które się wcielimy zostaną ukazane jako zwykli ludzie, pełni wad i przywar, które posiada każdy z nas. Tym razem szczególnie podkreślony zostanie wątek relacji damsko-męskich na dworach.” - zachęcają studenci.

Przedstawieniom trzech scenek towarzyszyć będą występy Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Kolejne skecze przeplatane będą pokazami tańców związanych z daną epoką historyczną.

Inscenizacja skierowana jest do uczniów szkół średnich, studentów, osób zainteresowanych historią, oraz amatorów satyry i ambitnego kabaretu.

Przedstawienie składa się z 3 części:

  • Utworzenie Trybunału Koronnego (1578)
  • Sobieski pod Wiedniem (1683)
  • Przyjazd Napoleona do Warszawy (1807)

W postaci historyczne wcielą się: Wioletta Obłoza, Sylwia Maleszak, Katarzyna Brodowska, Ewa Stępień, Jagoda Pajda, Bartosz Duda, Bartosz Staręgowski, Grzegorz Litwin.

Inscenizacja satyryczna odbędzie się 9 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Natomiast już teraz można dołączyć do wydarzenia „Od Batorego do Napoleona” - premiera na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz