Wołyń. 70 lat po zbrodni – konkurs dla nauczycieli, wykładowców i studentów


W związku z 70 rocznicą zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Polakach, które miały miejsce na Wołyniu i w Galicji Wschodniej Instytut Pamięci Narodowej ogłasza konkurs na scenariusz lekcji lub zajęć tematycznych poświęconych tej problematyce.

IPNKonkurs jest przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zainteresowanych działaniami edukacyjnymi na polu najnowszej historii Polski.

Celem konkursu jest przede wszystkim zainteresowanie nauczycieli historii tą tematyką. Mimo, iż od odzyskania przez Polskę niepodległości minęły już ponad dwie dekady kwestia zbrodni ukraińskich na Polakach z lat 1943–1944 nie przykuwała odpowiedniej uwagi i nie była wystarczająco przedstawiana polskiej młodzieży. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas konkurs zainicjuje pozytywne zmiany w tym względzie.

Nagrodą w konkursie, poza dyplomami dla zwycięzców i zaświadczeniami dla wszystkich uczestników, będzie trzydniowy objazd historyczny po Wołyniu w październiku 2013 r.

Prace należy przesyłać do 12 czerwca 2013 roku na adres: IPN – KŚZpNP, Biuro Edukacji Publicznej, Pl. Krasińskich 2/4/6. 00-207 Warszawa lub mailowo: edu@ipn.gov.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 lipca 2013 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz