Noc Muzeów 2013 w Żuławskim Parku Historycznym


Już po raz kolejny mieszkańcy Żuław i Pomorza będą mogli wziąć udział w Nocy Muzeów jaką przygotował dla nich Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim. Oprócz zwiedzania ekspozycji, wykładów organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji. W przeciwieństwie do większości miast w Polsce nowodworska Noc Muzeów zaplanowana została na 25 maja 2013 r.

Tak interesującego programu imprez związanych z Nocą Muzeów w Nowym Dworze Gdańskim jeszcze nie było. Oprócz niezwykle ciekawie zapowiadających się wykładów dr Dariusza Piaska Król Jan III Sobieski władca ziem żuławskich oraz Marcina Owsińskiego z Muzeum Stutthof w Sztutowie dotyczącego Armii Czerwonej na Żuławach organizatorzy przewidzieli również nie lada atrakcję dla miłośników Anny German. Wykład na temat jej nowodworskich korzeni oraz koncert w wykonaniu Marzeny Nieczui-Urbańskiej aktorki Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Zresztą to nie jedyny koncert tego dnia. Na scenie ulokowanej przy ŻPH wystąpią również zespoły Sakin Ol, Phunk Off, Donut.

Niemałą rolę odegrają w trakcie tegorocznej Nocy Muzeów odegrają Rycerze z Elbląskiego Forum Rekonstrukcji Historycznych -Elbląska Kompania Zaciężna oraz Pracowni Maswerk Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. Gdy pojawi się pierwsze zmęczenie będzie można odbyć podróż kolejką wraz z przewodnikiem, który opowie nam historię miasta nad Tugą. Dla złaknionych zaś przewidziano karczmę z miejscowymi smakołykami. Żuławski Ośrodek Kultury wszystkich chętnych zaś po zmroku oprowadzi wszystkich chętnych po tajemnych zakamarkach swojej siedziby.

Oczywiście w trakcie całej imprezy dostępne za darmo do zwiedzania będą ekspozycje muzealne Żuławskiego Parku Historycznego, w tym ekspozycja strojów żuławskich z XVII wieku wykorzystanych w spektaklu Wesele Żuławskie z XVII w.

Zaprezentowane atrakcje to jedynie niewielka część tego co w tym roku przygotował dla gości Żuławski Park Historyczny. Szczegółowy program można pobrać na stronie internetowej Żuławskiego Parku Historycznego (zph.org.pl) lub tutaj.

Jeżeli nie wiesz co zrobić w sobotę 25 maja odwiedź Nowy Dwór Gdański i Żuławski Park Historyczny. Początek Nocy Muzeów od godziny 18:00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz